O mnie

 

                                                    

                   

                   Marta Sobczak-Pietoń urodzona 1984 roku. Ukończyła Liceum   Plastyczne w Nowym Wiśniczu na specjalności Tkanina artystyczna, później kontynuacja nauki w Instytucie Sztuki Up w Krakowie na specjalizacji Projektowanie graficzne. Dyplom obroniła  w 2009 roku z wynikiem bardzo dobry pod kierunkiem Marka Sajduka w Pracowni Projektowania graficznego. Uczestniczyła w plenerach (Kamieniec Podolski, Uszew, Rokiciny Podhalańskie) oraz wielu wystawach indywidualnych: Kraków 2005, Kraków 2006, Kraków 2007, Limanowa 2008,Limanowa 2010

zbiorowych: Limanowa 2002, Nowy Wiśnicz 2002, Kamieniec Podolski 2006, Tymbark 2007, Limanowa 2009, Limanowa 2010), Tymbark 2011, Kamienica 2011, Kraków 2011, Nowy Sacz 2011


Obecnie prowadzę własną pracownię plastyczną Luna-artS założoną w maju 2011 roku i jestem bardzo szczęśliwa, że mogę robić to, co lubię, a o czym zawsze marzyłam, a jednocześnie zajmować się  2-letnim Łobuzem Bartoszkiem :) A co w przyszłości -zobaczymy :)


Moja twórczość to sztuka rzucana w wielu kierunkach,
to sztuka na co dzień i od święta,
to sztuka obrazu,
detalu,
wnętrza,
ucha,
szyi,
kwiatu,
to sztuka bez której nie umiem żyć,
to sztuka dla innych, by wszystko to, czym się otaczają i co ich otacza było czymś wyjątkowym dzięki czemu czują się wyjątkowi.

 

Prace prezentowane na stronie to:

Sztuka - to wytwory mojej niecierpliwości, mojej potrzeby wypowiedzenia się w kolorze lub bardziej monochromatycznie. Bardzo chętnie tworzę prace ot tak dla siebie, które bardzo często znajdują później nabywców, ale maluję także na indywidualne zamówienie. Moimi ulubionymi technikami są olej, oraz monotypia, ale szukam  także własnych ścieżek w akwareli, pasteli, rysunku i technikach mieszanych. Tematem  prac jest natura, ponieważ jako osoba od zawsze mieszkająca w pięknej, małej miejscowości niejako od dziecka towarzyszyła mi przyroda i to ona jest dla mnie największą radością, inspiracją oraz ciszą, w której poszukuję prawd życia i przeznaczenia. Moje prace wykonuje na płótnach, płytach malarskich oraz na papierze. Najczęściej oprawiam je w drewniane solidne ramy, ale w zależności od potrzeby dopasowuję także ramy profesjonalne. Wszystko zależy czy jest to praca np. do salonu, która zostanie powieszona na ścianie glównej czy też jest to zestaw prac z przeznaczeniem do pomieszczeń firmowych.

 

Biżuteriato moje stosunkowo nowe zajęcie, ale już wiem, że będzie ważną częścią mojej pracy. Biżuteria w przeciwieństwie do sztuki jest wytworem mojej cierpliwości, zadumy, kawy i ciszy. Tworzę biżuterię z srebra próby 999 ora 925, miedzi oraz minerałów. Najczęściej wykorzystuję technikę wire-wrapping, ale bardzo chętnie poszukuję nowych dróg. Dbam o jej dokładne wykonanie oraz o jej indywidualizm. Nie wykonuję więc identycznych projektów ponieważ uważam, że biżuteria tworzona ręcznie powinna mieć swój indywidualny charakter w przeciwieństwie do biżuterii masowej. Jest to dla mnie ważne, aby osoba kupująca lub obdarowana moją biżuterią miała świadomość jej oryginalności i niepowtarzalności. Jeśli jednak Komuś bardzo przypadnie do gustu praca już zrealizowana istnieje możliwość zamówienia podobnej, a o zmianach osoba zamawiająca zostanie poinformowana. Zawsze pakuję biżuterię w ozdobne, autorskie pudełeczko.

 

Florystyka i stylizacja uroczystości okazjonalnych - to zajęcie, które jak sztuka towarzyszy mi od dłuższego czasu. Florystyka-to także sztuka - sztuka zestawień kolorystycznych, faktur, kształtów oraz różnorodnych materiałów. Jest to bardzo fciekawe doświadczenie, gdy jedna wiązanka ślubna może podkreślić osobowość Panny Młodej, lub nawet nadać jej zupełnie nowy wyraz, gdy wnętrze dzięki kwiatom nabiera zupełnie indywidualnego charakteru. Bo florystyka to także wiele dróg i wiele twarzy.

 

Projektowanie i aranżacja wnętrz mieszkalnych - to zajęcie, z którym spotkałam się kiedyś w biurze projektowym, a które pozostawiło trwały ślad w mej pamięci. Jest to dziedzina, która dosyć mocno wiąże się z florystyką, z sztuką oraz rękodziełem artystycznym. Dziedziny te przenikają się wzajemnie i bardzo dobrze uzupełniają lub podkreślają.

 

Zapraszam serdecznie do obejrzenia moich prac. W razie jakichkolwiek pytań proszę o kontakt e-mailowy lub telefoniczny :)


Copyright © luna-artdesign.pl
wizyt: 731381