Aktualności


Fotoreportaż z wystawy w Galerii Sztuki w Limanowej

Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

Co oraz kto kryje się za OGRODAMI?
Twórcy tak to opisują: Wystawa jest malarską opowieścią o polskich i japońskich ogrodach artystów skupionych wokół SISTO Gallery - SzukaPozytywna.pl. Można zobaczyć PRACE tak RÓŻNE, jak różny jest temperament i styl tych dwóch odmiennych kultur. PODOBNA JEST ENERGIA tych namalowanych i sfotografowanych ogrodów - w niej każdy z nas, wrażliwych widzów, może poczuć się dobrze. (...) Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo - barwny poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata polskich i japońskich ogrodów zaczarowanych pędzlem.
OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE to wystawa zapraszająca do świata barw i niezwykłych przestrzeni. Prace artystów SISTO Gallery są punktem wyjścia do snucia opowieści o tym, co w sztuce zaskakuje i przyciąga uwagę, co wywołuje w nas poczucie ładu, koi zmysły, uspokaja. Poszukując jedności i pełni, zagłębiają się w obszary inspirowane naturą. Ich zamysł twórczy - wywodzący się nie tylko z bacznej obserwacji, ale także z intensywnego przeżywania i doświadczania kontaktu z przyrodą, staje się przyczółkiem do odkrycia harmonii wszechrzeczy. Prace artystów należących do grupy "Sztuka Pozytywna.pl" stanowią opozycję wobec brutalizacji świata zewnętrznego czy jego egzemplifikacji widocznych w sztuce współczesnej. Twórcy konsekwentnie przeciwstawiają się depresyjnym nastrojom. Łączy ich wspólna, jakże optymistyczna wizja ogrodów wpisujących się w przestrzeń uniwersum...
(Joanna Bąk - Konsultant ds. kultury i sztuki Fundacji Bielecki)
Swoje prace prezentują: Jolanta BIEDROŃ, Renata BRZOZOWSKA, Renata DOMAGALSKA, Wacław JAGIELSKI, Anna MASIUL-GOZDECKA, Anna ROSIEK, Marta SOBCZAK-PIĘTOŃ, Joanna TOKARCZYK, Jerzy TREIT, Joanny BĄK (fotografia), Michał RYBKA (fotografia).

***

Inauguracyjny wernisaż odbył się w ciepłe, piątkowe popołudnie 13 kwietnia. Zgromadził liczne audytorium (to ostatnio jest prawidłowość przy otwarciu każdej nowej wystawy; dziękujemy!). Artystów i wszystkich obecnych powitała pełnomocnik burmistrza ds. MBP Joanna Michalik. Przedstawiła tą nową wystawę (jej tematykę) oraz samych twórców. Cała kultura w jakiej żyjemy, przesiąknięta jest rozbudowaną symboliką, w tym też symboliką ogrodu. Pamiętamy te wszystkie znane ogrody: rajski Eden, mitologiczny Hesperyd, Tajemniczy ogród Burnetta, Ogród przedziwny Staffa, płótna Mehoffera czy wreszcie "Pamiętajcie o ogrodach" Jonasza Kofty do dzisiejszej wystawy. Jej interpretację pozostawiam Państwu i współczesnej aksjologii - mówiła Joanna Michalik, oddając następnie głos Joannie Tokarczyk, która obrazowo, plastycznie i merytorycznie objaśniła ideę całej tej ekspozycji. Następnie miał miejsce koncert dwóch młodych zdolnych wokalistek: Magdy Szumilas i Joanny Ligas. Uprzyjemnił on znacząco i dodatkowo wyczillautował to bardzo sympatyczne, ogrodowe popołudnie...
W moim ogrodzie, gdzie czas leniwy - Powolną strugą płynął wytrwale - W moim ogrodzie, gdzie jeszcze nigdy - Tak dawno słów przyjaznych parę ... (DAAB , W moim ogrodzie).

***


Wystawa zrealizowana została przy wsparciu finansowym FUNDACJI BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

,,Ogrody polskie, ogrody japońskie;  www.sistogallery.com

Autorem zdjęć z wernisażu jest Michał Rybka

 

 

 

Copyright © luna-artdesign.pl
wizyt: 732189