Aktualności


Wystawa ,,Ogrody Polskie, ogrodyjapońskie" w Galerii Sztuki przy Powiatowej i Miejskiej Biblio

Serdecznie zapraszam szczególnie osoby mieszkające w pobliżu Limanowej ponieważ jest to niebywała okazja zobaczenia prac artystów znanych, a przede wszystkim mieszkających w ,,naszych rejonach" :)

INFORMACJA PRASOWA

 SISTO Gallery – SztukaPozytywna.pl

2 kwietnia 2012r.


MALOWANIE i ŚPIEWANIE w Limanowej

 

13 kwietnia 2012r (piątek) o godz. 17.00 zapraszamy na wernisaż wystawy malarstwa i fotografii OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE do Galerii Sztuki działającej przy Powiatowej i Miejskiej Bibliotece Publicznej  w Limanowej, ul. M. B. Bolesnej 13.

Wystawa jest malarską opowieścią o polskich i japońskich ogrodach artystów skupionych wokół SISTO Gallery – SzukaPozytywna.pl. Można będzie zobaczyć PRACE tak RÓŻNE, jak różny jest temperament i styl tych dwóch odmiennych kultur. PODOBNA JEST ENERGIA tych namalowanych i sfotografowanych ogrodów - w niej każdy z nas, wrażliwych widzów, może poczuć się dobrze.

Swoje prace prezentują:  Jolanta BIEDROŃ, Renata BRZOZOWSKA, Renata DOMAGALSKA, Wacław JAGIELSKI, Anna MASIUL-GOZDECKA, Anna ROSIEK, Marta SOBCZAK-PIĘTOŃ, Joanna TOKARCZYK, Jerzy TREIT. Będzie można obejrzeć fotografie Joanny BĄK, a gościnnie swoje beskidzkie ogrody zaprezentuje Michał RYBKA [NeMo].

 

Dodatkowo wieczór ten uprzyjemni koncert w wykonaniu Magdy SZUMILAS i Joanny LIGAS.

 

Serdecznie zapraszamy!

 

Wystawa zrealizowana przy wsparciu finansowym FUNDACJI BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

 

OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE to wystawa zapraszająca do świata barw i niezwykłych przestrzeni. Prace artystów SISTO Gallery są punktem wyjścia do snucia opowieści o tym, co w sztuce zaskakuje i przyciąga uwagę, co wywołuje w nas poczucie ładu, koi zmysły, uspokaja. Poszukując jedności i pełni, zagłębiają się w obszary inspirowane naturą. Ich zamysł twórczy - wywodzący się nie tylko z bacznej obserwacji, ale także z intensywnego przeżywania i doświadczania kontaktu z przyrodą, staje się przyczółkiem do odkrycia harmonii wszechrzeczy. Prace artystów należących do grupy „Sztuka Pozytywna.pl” stanowią opozycję wobec brutalizacji świata zewnętrznego czy jego egzemplifikacji widocznych w sztuce współczesnej. Twórcy konsekwentnie przeciwstawiają się depresyjnym nastrojom. Łączy ich wspólna, jakże optymistyczna wizja ogrodów wpisujących się w przestrzeń uniwersum…  -  Joanna Bąk - Konsultant ds. kultury i sztuki Fundacji Bielecki

 

Prezentowane prace można było wcześniej obejrzeć w Galerii ZAJAZD, działającej przy Dworku Białoprądnickim w Krakowie,  Zamku Suskim w Suchej Beskidzkiej, który często nazywany jest „Małym Wawelem”, Willi ORLA w Zakopanem, Galerii WIEŻA SZTUKI w Kielcach oraz Galerii Sztuki Współczesnej MOKiS w Myślenicach. Teraz na oglądanie wystawy grupy SztukaPozytywna.pl zapraszamy do sal Galerii Miejskiej działającej przy Bibliotece Publicznej w Limanowej. Tutaj wystawa potrwa do połowy maja.

 

Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą posłuchać dobrej muzyki i obejrzeć piękne malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata polskich i japońskich ogrodów zaczarowanych pędzlem. SISTO Gallery – SztukaPozytywna.pl

 

***

 

Joanna LIGAS - przygodę ze śpiewaniem rozpoczęła od gimnazjalnych, gminnych konkursów, potem były powiatowe, rejonowe. Za największy sukces do tej pory uważa I miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w kategorii poezji śpiewanej, na etapie eliminacji wojewódzkich w Krakowie w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej. Śpiewu uczyła się prywatnie na Śląsku u Tacjany Gackiej i u Pauliny Kujawskiej w Krakowie. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w Limanowej na wiolonczeli. Aktualnie studiuje socjologię, specjalizacja multimedia i komunikacja społeczna oraz medioznawstwo na Akademii Górniczo - Hutniczej w Krakowie. Swoją przyszłość wiążę ze śpiewaniem

Magda SZUMILASmuzyka wkroczyła do jej życia, gdy miała zaledwie 6 lat. Jako pierwsze pojawiły się skrzypce, później fortepian. Ukończyła Szkołę Muzyczną I Stopnia W Limanowej. Podśpiewując pod nosem, cały czas szukała swojego miejsca w muzycznym świecie. W szkole średniej trafiła do Staromiejskiego Centrum Kultury Młodzieży w Krakowie na ul. Wietora, a tam zaopiekowała się jej głosem pani Ewa Zgoda, która powoli uczyła jej odwagi na scenie i przekonania do samej siebie. Brała udział w wielu konkursach piosenki, poezji śpiewanej, zdobywając nagrody i wyróżnienia, a także w spektaklu taneczno-wokalnym „Samba bez butów”. Współpracowała z pianistą Konradem Mastyło. Studiując w Krakowie poznała ludzi, z którymi spotkanie zaowocowało śpiewaniem w zespole. Jako druga wokalistka śpiewała w zespołach „ Z końca świata” i „Fun Fire”, zarówno na krakowskich scenach klubowych, jak i na dużych plenerowych koncertach, jako suport przed gwiazdą wieczoru.

   

SOUNDLIGHT TYMBARK to firma działająca już od ponad 12 lat na polskim rynku, zajmująca się kompleksową obsługą imprez i wydarzeń kulturalnych. Posiadamy bogate zaplecze techniczne w zakresie: estrady i zadaszenia, nagłośnienia, oświetlenia oraz multimediów. Nasi pracownicy to doświadczeni i licencjonowani DJ e / wodzireje, a także akustycy i oświetleniowcy, dzięki którym gwarantujemy profesjonalną obsługę każdego wydarzenia bez względu na jego rozmiar. SOUNDLIGHT TYMBARK to nie tylko firma, to grupa profesjonalistów, która czerpie wiele radości z tego, co robi, dając z siebie 100% swoich możliwości, nie tylko w pracy, ale i poza nią.

www.soundlight.com.pl

  


Fundacja BIELECKI ART została powołana jesienią 2009 roku. Jej założyciel, Janusz Bielecki (muzyk i kompozytor), postanowił wspierać poprzez Fundację różnorodne projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym a także społecznym. Pomimo krótkiego okresu działania, Fundacja zrealizowała szereg znaczących przedsięwzięć. Pośród tych najważniejszych znalazły się trwający pięć dni „Grechuta Festival Kraków 2010” oraz koncerty pod nazwą „Bajkowe Melodie”, które stały się muzyczną platformą edukacyjną dla najmłodszego pokolenia. Fundacja realizuje również ambitny program wspierania młodych, utalentowanych artystów. Dzięki swej wieloaspektowej działalności Fundacja Bielecki Art aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym zarówno Krakowa jak i całego kraju. Realizowane przez Fundację Bielecki Art projekty spotkały się z najwyższym uznaniem przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych, zostały objęte Honorowymi Patronatami przez Prezydentów Miast, Marszałków i Wojewodów.

www.BieleckiArt.pl

  

SISTO Gallery - SztukaPozytywna.pl jest internetową galerią promującą optymistyczną sztukę współczesną. To miejsce, w którym artyści dostrzegający i uwieczniający pozytywne strony życia, mogą spotkać miłośników i kolekcjonerów sztuki, zdających sobie sprawę z tego, jak ważne dla naszej psychicznej wygody jest to, czym się otaczamy. Sztuka Pozytywna, która może sprawić, że będzie się nam żyło przyjemniej.

www.SztukaPozytywna.pldodatkowych informacji udziela:

Joanna Tokarczyk

e-mail: joanna@sistogallery.com

tel. 515 660 273

 

Copyright © luna-artdesign.pl
wizyt: 732197