Aktualności


Wystawa SistoGallery

Wernisaż 15 września 2011 r. godz. 18.00, Zajazd Kościuszkowski, ul. Białoprądnicka 3, Kraków
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ
Powiększ

informacja prasowa – Kraków, 26 sierpnia 2011r.

OGRODY POLSKIE, OGRODY JAPOŃSKIE

 

OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE to wystawa zapraszająca do świata barw i niezwykłych przestrzeni. Prace artystów SISTO Gallery są punktem wyjścia do snucia opowieści o tym, co w sztuce zaskakuje i przyciąga uwagę, co wywołuje w nas poczucie ładu, koi zmysły, uspokaja. Poszukując jedności i pełni, zagłębiają się w obszary inspirowane naturą. Ich zamysł twórczy - wywodzący się nie tylko z bacznej obserwacji, ale także z intensywnego przeżywania i doświadczania kontaktu z przyrodą, staje się przyczółkiem do odkrycia harmonii wszechrzeczy. Prace artystów należących do grupy „Sztuka Pozytywna.pl” stanowią opozycję wobec brutalizacji świata zewnętrznego czy jego egzemplifikacji widocznych w sztuce współczesnej. Twórcy konsekwentnie przeciwstawiają się depresyjnym nastrojom. Łączy ich wspólna, jakże optymistyczna wizja ogrodów wpisujących się w przestrzeń uniwersum… 

 

Joanna Bąk 

Konsultant ds. kultury i sztuki Fundacji Bielecki Art

 

 

Wystawa jest malarską opowieścią o polskich i japońskich ogrodach artystów skupionych wokół SISTO Gallery – SzukaPozytywna.pl. Artyści chcą, aby ich obrazy, dodawały energii na co dzień, zwracały uwagę na to co w życiu piękne i spowodowały, że częściej będziemy się do siebie uśmiechać.

Swoje prace pokażą: Joanna BĄK, Jolanta BIEDROŃ, Renata BRZOZOWSKA, Renata DOMAGALSKA, Wacław JAGIELSKI, Anna MASIUL-GOZDECKA, Anna ROSIEK, Marta SOBCZAK-PIĘTOŃ, Joanna TOKARCZYK i Jerzy TREIT.

Patronat nad przedsięwzięciem objęła Fundacja BIELECKI ART, która realizuje projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym i społecznym, a także wspiera kreatywnych, pełnych pasji artystów na drodze ich twórczego rozwoju.

 

 

WERNISAŻ wystawy OGRODY POLSKIE OGRODY JAPOŃSKIE

15 września 2011r. o godz. 18.00

W Galerii ZAJAZD, ul. Białoprądnicka 3, KRAKÓW, www.dworek.krakow.pl

Galeria działa w strukturach Centrum Kultury DWOREK BIAŁOPRĄDNICKI

 

wernisaż uświetni koncert JANUSZA BIELECKIEGO

 

 

Pięknem i harmonią chcemy nakarmić gości, którzy przyjdą obejrzeć nasze malarstwo – barwny, poetycki ślad wyobraźni. Zapraszamy do świata pędzlem zaczarowanych polskich i japońskich ogrodów.

 

 

 

***

 

 

SISTO Gallery - SztukaPozytywna.pl jest galerią promującą optymistyczną sztukę współczesną. To miejsce, w którym artyści dostrzegający i uwieczniający pozytywne strony życia, mogą spotkać miłośników i kolekcjonerów sztuki, zdających sobie sprawę

z tego, jak ważne dla naszej psychicznej wygody jest to, czym się otaczamy.

 

Sztuka nie rozwiąże naszych problemów, ale może sprawić, że będzie się nam żyło przyjemniej.

 

www.SztukaPozytywna.pl

 

 

Fundacja BIELECKI ART  została powołana jesienią 2009 roku. Jej założyciel, Janusz Bielecki (muzyk i kompozytor), postanowił wspierać poprzez Fundację różnorodne projekty o charakterze kulturalnym, edukacyjnym a także społecznym. Pomimo krótkiego okresu działania, Fundacja zrealizowała szereg znaczących przedsięwzięć. Pośród tych najważniejszych znalazły się trwający pięć dni „Grechuta Festival Kraków 2010” oraz koncerty pod nazwą „Bajkowe Melodie”, które stały się muzyczną platformą edukacyjną dla najmłodszego pokolenia. Fundacja realizuje również ambitny program wspierania młodych, utalentowanych artystów. Dzięki swej wieloaspektowej działalności Fundacja Bielecki Art aktywnie uczestniczy w życiu artystycznym zarówno Krakowa jak i całego kraju.

 

Realizowane przez Fundację Bielecki Art projekty spotkały się z najwyższym uznaniem przedstawicieli władz regionalnych i samorządowych, zostały objęte Honorowymi Patronatami przez Prezydentów Miast, Marszałków i Wojewodów.

 

www.BieleckiArt.pl

  

Fotografie są własnością Fundacji Bielecki Art oraz Joanny Tokarczyk

Copyright © luna-artdesign.pl
wizyt: 732196